Nakazit se je tak snadné. 

Bezpečný Internet

Zvyšujeme vaši ochranu proti škodlivým internetovým stránkám a programům

Nebezpečí na internetu je čím dál více. Mezi zákazníky se množí případy kliknutí na nebezpečné odkazy, napadených počítačů, poškozených dat nebo případů, kdy jsou domácí zařízení zneužívána pro útok na ostatní počítače ať už v naší síti, nebo mimo ní. Jedná se o nové typy hrozeb, na které často zavedené antiviry nestačí a je třeba je doplnit. V Dobré Síti jsme se proto rozhodli zavést službu Whalebone.

Whalebone dokáže na síťové úrovni zásadně zvýšit ochranu proti množství online hrozeb, a to ve všech zařízeních, u všech připojených zákazníků. Whalebone je hojně oceňovaný jak doma, tak v zahraničí a pokračuje tak v brněnské tradici špičkových produktů na poli kybernetické ochrany.


Jak funguje Whalebone? Whalebone dělá vše pro to, aby omezilo přístup na škodlivé domény - přístupy na ně jsou totiž dnes základní zbraní záškodníků. Whalebone se zaměřuje zejména na dva momenty - prvním je potenciální stažení software nebo chcete-li viru do zařízení, a posléze především na situaci, kdy škodlivý software v zařízení už je a aby naplno fungoval, snaží se komunikovat s okolím. Tuto komunikaci Whalebone automaticky dokáže blokovat. Malwaru tak Whalebone zabrání, aby například dostal povel k zašifrování vašeho disku a ochrání tak vaše cenná data.

 

 

Co to reálně znamená pro vás? Automaticky vyšší bezpečí jak při surfování na mobilu, tabletu i počítači, tak vyšší bezpečí pro veškerá vaše připojená zařízení - meteostanice, playstationy, přehrávače, ledničky nebo třeba bezpečnostní kamery!

 

 


A to je to nejlepší: sami nemusíte vůbec nic instalovat, nastavovat, měnit, upravovat. Automaticky totiž chráníme všechna zařízení připojená na internet přes naši síť.

Jak poznáte, že došlo k bezpečnostnímu incidentu? V případě, že se bude jednat o přístup k nebezpečné doméně přes internetový prohlížeč, zobrazí se Vám automaticky tato stránka:


 

U přístupů na škodlivé domény na pozadí, kde nedochází k zadání přímo přes prohlížeč, dojde k ochraně bez zobrazení automatické stránky automaticky na pozadí u nás na síťové úrovni.

Pokud by zařízení ve Vaší domácnosti byla zneužita dlouhodobě a napadení by se neprojevovalo jen přístupem na doménu přes prohlížeč, v závažných případech Vás budeme informovat a snažit se Vám pomoct s odstraněním problému.

Vážení zákazníci, Dobrá Síť si zakládá na kvalitním internetovém připojení a bezpečnost považujeme za prioritu. Děkujeme, že jste s námi.